19 maja 2026r. uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Poznanie historii stolicy Polski, rozwijanie zainteresowań naukowych oraz integracja to główne cele wyjazdu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Dzięki interesującym opowieściom pani przewodniki uczniowie poznali historię Warszawy, zobaczyli Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Rynek Starego Miasta. Pani Marzena opowiadała...Read More
4 XI 2025. wczesnym rankiem rozpoczęliśmy przygodę z klasyką polskiej komedii. Celem podróży był Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, gdzie uczniowie klasy VI oraz VIIIb obejrzeli inscenizację ponadczasowej „Zemsty” Aleksandra Fredry.Read More
W środę, 24 września 2025 roku odbyło się spotkanie młodych z Diecezji Włocławskiej w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Celem spotkania było poczuć wspólnotę modlitwy i jeszcze bardziej zintegrować się nie tylko jako grupa klasowa, ale parafialna i diecezjalna. Młodzież prosiła Boga o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania.Read More
Dnia 11 czerwca 2025 r. grupa tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych wraz rodzicami, z panią katechetką Beatą Olearską, p.Martą Zawadą udała się na Diecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich. Pielgrzymka rozpoczęła się w Głogowcu – miejscu narodzin św. Faustyny Kowalskiej. Dzieci mogły z bliska zobaczyć rodzinny dom św. Faustyny. Chwilę później, wyruszała procesja z relikwiami Apostołki Bożego Miłosierdzia....Read More
4 czerwca br. uczniowie klasy VIII, VIIb oraz troje reprezentantów klasy VIIa udało się na wycieczkę do Koła. Pierwszym punktem programu była wizyta w Starostwie Powiatowym w Kole. Wicestarosta Lech Brzeziński. zapoznał uczniów z zadaniami realizowanymi przez Starostwo Powiatowe Wicestarosta opowiadał o swojej pracy oraz o działalności urzędu i zasadach funkcjonowania podległych mu jednostek. Młodzież...Read More
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca 2025 r., uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce do Włocławka zorganizowanej przez p. katechetkę – Beatę Olearską. Opiekunami były: p. Mariola Felczyńska p. Jolanta Michalak -Rosiak p. Marta Zawada. Celem wycieczki było: – integracja młodzieży – zwiedzanie katedry włocławskiej, – poznanie historii zwązanej z katedrą i diecezją włocławską,...Read More
14 listopada 2024. uczniowie klas siódmych oraz ósmej, zgodnie z coroczną tradycją, udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Jak zwykle program był bardzo napięty i bogaty w atrakcje.Read More
Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale przede wszystkim możliwość odkrywania nowych kultur, miejsc i historii. Jak powiedział światowej sławy podróżnik, Tahir Shah: “Podróżowanie to najlepszy sposób na naukę”. I właśnie taką lekcję historii, biologii i kultury mieliśmy okazję dziś przeżyć.Read More
Najnowsze komentarze