luty 2023

Month

Nasze uczennice z klasy 8a biorą udział w II edycji konkursu dla szkół You Can Dance Do 5 marca , do godz.23.59 można oddawać na nas glosy wchodząc na poniższy link. Liczymy na Państwa głosy    Pomóżcie nam znaleźć się w wyróżnionej 10
Read More
28.02.2023 w  Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole rozegrana została druga runda VII edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2022/2023. W zawodach udział wzięło sześć drużyn i kilkunastu zawodników i zawodniczek w zmaganiach indywidualnych. Ligę Strzelecką patronatem objął Starosta kolski.
Read More
23 lutego br. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z kronikami kłodawskiej „Jedynki” prowadzonymi od lat trzydziestych minionego stulecia. Celem spotkania było poznanie historii szkoły na podstawie materiałów archiwalnych, ale też zrozumienie, w jakim celu tworzy się kroniki. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele   klas III – V wraz z Panią Dyrektor Beatą Kołuda oraz prowadzącymi p....
Read More
Walentynki to najlepsza okazja na zorganizowanie szkolnego balu karnawałowego
Read More
21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto przypomina o bogactwie różnorodności językowej i kulturowej narodów. Jego przesłaniem jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.
Read More
W ramach rozwoju i modernizacji kształcenia, szkoły coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, takich jak drukarki 3D. Aby umożliwić nauczycielom skuteczne korzystanie z tych narzędzi w edukacji, dyrektor szkoły p. Beata Kołuda zorganizowała  szkolenie z obsługi drukarek 3D.   Szkolenie przygotowa firma                      Zajęcia warsztatowe przeprowadził...
Read More
Długopis 3D to wspaniały gadżet pozwalający na tworzenie modeli oraz figur 3D. Wśród innych drukarek 3D wyróżnia go niska cena, łatwość obsługi i poręczność. To narzędzie zapewni mnóstwo godzin świetnej zabawy zarówno najmłodszym, jak i starszym użytkownikom z kłodawskiej “Jedynki”
Read More
Rada rodziców przed feriami zimowymi ogłosiła Konkurs Walentynkowy dla uczniów naszej szkoły. Konkurs podzielony na dwie kategorie wiekowe polegał na wykonaniu w klasach młodszych kartki walentynkowej, a w klasach 4-8 upominku walentynkowego, gdyż najlepsze prezenty pochodzą zawsze z wnętrza serca i są wyjątkowe dla odbiorcy.
Read More
23 stycznia uczestnicy Wieczorku Poetyckiego odwiedzili bibliotekę szkolną i wzięli udział w lekcji rodzicielskiej pt. „Poznaj łacinę! Naprawdę warto!”. Lekcję przeprowadziła Pani Aleksandra Pecyna, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, absolwentka naszej szkoły, mama Antoniego i Michaliny.
Read More
Od października 2022r. w naszej szkole trwa innowacja pedagogiczna pt. „Szkolni badacze klimatu” Jej głównym celem jest rozwijanie zainteresowań meteorologicznych, przyrodniczych i ekologicznych u uczniów, a hasłem przewodnim jest starożytna maksyma: „Nauczycielem wszystkiego jest praktyka” („Usus est magister omnium”).
Read More
1 2
Skip to content