Tam byliśmy…

Emile Zola

„Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie”

Wycieczka do Gniezna – legendarnej, pierwszej stolicy Polski

28 listopada 2023 r. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gniezna.
Read More
04
gru

„Niezwykła szkoła, w której nikt się nie nudzi”

W środę 25 października 2023r po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Tym razem było to przedstawienie zrealizowane na podstawie książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”
Read More
30
paź

Wycieczka do kina

W dniu 28 września bieżącego roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Kołodziejska, p. Ewą Podlasin,  p. Mariolą Felczyńską   uczestniczyli w wycieczce do kina ,,Helios” w Koninie, gdzie obejrzeli film pt. ,,O psie, który jeździł koleją”. Wizyta w kinie była wyjątkowym prezentem z okazji Dnia Chłopca, który obchodzimy każdego roku. Głównym bohaterem...
Read More
28
wrz

Wycieczka do Torunia

Toruń to nie tylko miejsce dla turystów, ale także dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie. Dowodem na to jest fakt, że uczniowie kłodawskiej “Jedynki” mieli okazję odwiedzić to miasto i poznać jego niezwykłe atrakcje oraz bogatą historię. Bez wątpienia pobyt w Toruniu na długo pozostanie w ich pamięci jako wyjątkowe i...
Read More
25
kw.

Dzieci z klasy Va w Kłodawie poznają pracę samorządu

O roli samorządu, funkcjach i zadaniach jakie pełni w naszym życiu oraz jak wygląda praca urzędnicza, dowiedzieli się uczniowie klasy Va. Wizytę w  Urzędzie  Miasta i Gminy dzieci wraz z wychowawcą – p. Joanną Sieczkowską, rozpoczęły od spotkania z Burmistrzem Kłodawy panem Piotrem Michalakiem i jego zastępcą  panią Katarzyną Hamiga.
Read More
12
kw.

Z WIZYTĄ W TEATRZE

“Quam quique novit artem, in ea se exerceat” (łac.) “Niechaj każdy ćwiczy się w tej sztuce, którą zna”. [Cyceron]
Read More
28
mar

Wycieczka

W myśl stwierdzenia, iż podróże kształcą oraz zachęceni eskapadą do Warszawy młodszych kolegów i koleżanek, tym razem uczniowie klas starszych naszej szkoły postanowili wyruszyć na wycieczkę do stolicy w ramach realizacji przedsięwzięcia MEN ,,Poznaj Polskę”.
Read More
02
lis

Wycieczka do Warszawy

“Podróżowanie uczy skromności. Widzisz, jak niewiele miejsca zajmujesz w świecie.” –  Gustave Flaubert
Read More
26
paź

Wydarzenie diecezjalne

W dniu 27 września 2022 roku uczniowie klasy VIII a i VIII b pod opieką: Małgorzaty Jesiony, Arlety Sławińskiej, Beaty Olearskiej Roberta Maca uczestniczyli w pięknym wydarzeniu diecezjalnym, jakim była Pielgrzymka Młodzieży klas VIII do Lichenia Starego pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”
Read More
01
paź

Rajd Rowerowy

Głównym jej celem było poznanie okolicznych miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. 
Read More
13
cze

Zdrowo i aktywnie

Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa współpracuje ze szkołami w ramach działania o nazwie “Program dla szkół”
Read More
12
cze

Wycieczka do ZOO w Łodzi

Celem wyjazdu było: wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, integracja i przyjemne uczczenie Dnia Dziecka oraz zbliżającego się końca roku szkolnego.
Read More
07
cze

„Nauka przez doświadczenie”

Edukacja szkolna na szczęście nie zamyka się tylko w murach szkoły. To także czas, kiedy uczymy się poprzez działanie, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, że wtedy właśnie zdobywamy najwięcej umiejętności i wiedzy. Leonardo da Vinci powiedział, że mądrość to córka doświadczenia. Aby ją zdobyć (choć jedną kropelkę) grupa uczniów naszej szkoły w minionym...
Read More
05
cze

Wycieczka do Wrocławia

  13 maja br. uczniowie klas piątych i siódmych  oraz uczestnicy projektu ,,Oblicza Dialogu” wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, urokliwego miasta położonego  na Nizinie Śląskiej, nad Odrą i czterema jej dopływami. Wrocław jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska. Uczniowie zwiedzali: centrum historyczne Wrocławia – Ostrów Tumski z katedrą, przepiękny rynek miasta...
Read More
15
maj

Wycieczka

Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Oby Kościół i naród pozostał mocny dziedzictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas”.
Read More
25
kw.

Wycieczka do KSK KŁODAWA

,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE, SAMI NIE WIECIE, CO POSIADACIE”                                                                             (Stanisław Jachowicz)   Kilka ciekawostek o kłodawskiej kopalni...
Read More
10
kw.

Wycieczka do teatru do Łodzi

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę. Św. Jan Paweł II
Read More
14
mar

Film w kinie Helios

Helios Konin oferuje widzom największe filmowe hity, specjalne pokazy premierowe z niespodziankami, maratony filmowe oraz inne projekty specjalne. Atrakcyjny repertuar, komfortowo wyposażone sale kinowe z podwójnymi kanapami oraz fotelami wyposażonymi w podwójne podłokietniki, sprawiają że kino cieszy się dużą popularnością.
Read More
03
gru

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka ta uatrakcyjniła i urozmaiciła proces nauczania i wychowania oraz umożliwiła dokonanie korelacji wiedzy międzyprzedmiotowej.
Read More
21
lis

Wyjazd do kina

Sala kinowa tylko dla uczniów kłodawskiej “Jedynki”
Read More
25
paź
Skip to content