Tam byliśmy…

Emile Zola

„Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie”

Wycieczka

W myśl stwierdzenia, iż podróże kształcą oraz zachęceni eskapadą do Warszawy młodszych kolegów i koleżanek, tym razem uczniowie klas starszych naszej szkoły postanowili wyruszyć na wycieczkę do stolicy w ramach realizacji przedsięwzięcia MEN ,,Poznaj Polskę”.
Read More
02
lis

Wycieczka do Warszawy

“Podróżowanie uczy skromności. Widzisz, jak niewiele miejsca zajmujesz w świecie.” –  Gustave Flaubert
Read More
26
paź

Wydarzenie diecezjalne

W dniu 27 września 2022 roku uczniowie klasy VIII a i VIII b pod opieką: Małgorzaty Jesiony, Arlety Sławińskiej, Beaty Olearskiej Roberta Maca uczestniczyli w pięknym wydarzeniu diecezjalnym, jakim była Pielgrzymka Młodzieży klas VIII do Lichenia Starego pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”
Read More
01
paź

Rajd Rowerowy

Głównym jej celem było poznanie okolicznych miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. 
Read More
13
cze

Zdrowo i aktywnie

Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa współpracuje ze szkołami w ramach działania o nazwie “Program dla szkół”
Read More
12
cze

Wycieczka do ZOO w Łodzi

Celem wyjazdu było: wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, integracja i przyjemne uczczenie Dnia Dziecka oraz zbliżającego się końca roku szkolnego.
Read More
07
cze

„Nauka przez doświadczenie”

Edukacja szkolna na szczęście nie zamyka się tylko w murach szkoły. To także czas, kiedy uczymy się poprzez działanie, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, że wtedy właśnie zdobywamy najwięcej umiejętności i wiedzy. Leonardo da Vinci powiedział, że mądrość to córka doświadczenia. Aby ją zdobyć (choć jedną kropelkę) grupa uczniów naszej szkoły w minionym...
Read More
05
cze

Wycieczka do Wrocławia

  13 maja br. uczniowie klas piątych i siódmych  oraz uczestnicy projektu ,,Oblicza Dialogu” wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, urokliwego miasta położonego  na Nizinie Śląskiej, nad Odrą i czterema jej dopływami. Wrocław jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska. Uczniowie zwiedzali: centrum historyczne Wrocławia – Ostrów Tumski z katedrą, przepiękny rynek miasta...
Read More
15
maj

Wycieczka

Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Oby Kościół i naród pozostał mocny dziedzictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Oby to dziedzictwo trwało w nas”.
Read More
25
kw.

Wycieczka do KSK KŁODAWA

,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE, SAMI NIE WIECIE, CO POSIADACIE”                                                                             (Stanisław Jachowicz)   Kilka ciekawostek o kłodawskiej kopalni...
Read More
10
kw.

Wycieczka do teatru do Łodzi

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę. Św. Jan Paweł II
Read More
14
mar

Film w kinie Helios

Helios Konin oferuje widzom największe filmowe hity, specjalne pokazy premierowe z niespodziankami, maratony filmowe oraz inne projekty specjalne. Atrakcyjny repertuar, komfortowo wyposażone sale kinowe z podwójnymi kanapami oraz fotelami wyposażonymi w podwójne podłokietniki, sprawiają że kino cieszy się dużą popularnością.
Read More
03
gru

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka ta uatrakcyjniła i urozmaiciła proces nauczania i wychowania oraz umożliwiła dokonanie korelacji wiedzy międzyprzedmiotowej.
Read More
21
lis

Wyjazd do kina

Sala kinowa tylko dla uczniów kłodawskiej “Jedynki”
Read More
25
paź
Skip to content