W myśl stwierdzenia, iż podróże kształcą oraz zachęceni eskapadą do Warszawy młodszych kolegów i koleżanek, tym razem uczniowie klas starszych naszej szkoły postanowili wyruszyć na wycieczkę do stolicy w ramach realizacji przedsięwzięcia MEN ,,Poznaj Polskę”.

28 X 2022

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Po prawie trzygodzinnej podróży Warszawa przywitała dziewczęta i chłopców słoneczną pogodą i mnóstwem atrakcji. Zatem na początku młodzi turyści z Kłodawy zwiedzili Zamek Królewski, po którym oprowadzał przewodnik, pan Żebrowski. Niektórzy mieli nawet możliwość zobaczenia z niewielkiej odległości prezydentową, p. Agatę Dudę. Wychodząc z Zamku i kierując się na Stare Miasto, spotkaliśmy kardynała Kazimierza Nycza oraz innych hierarchów kościelnych.

 

Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, które o tej porze roku wyglądają wręcz bajecznie. Udzielając poprawnych odpowiedzi na zagadki zadawane przez przewodnika, uczniowie otrzymywali orzechy włoskie, by karmić biegające Baśki, czyli przeurocze, nieco płochliwe, wiewiórki.

 

Po urokliwym spacerze udaliśmy się na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, by podziwiać panoramę Warszawy, której nie przesłoniła nawet jedna chmurka. Widok zapierał dech w piersiach! Naprawdę było na co patrzeć- Warszawa zaprezentowała się w całej okazałości.

 

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego- trasy Piłkarskie emocje.

 

 

Opiekę nad uczniami sprawowały:

p. Ilona Wojciechowska (kierownik wycieczki),

p. Ewa Michalak- Piguła,

p. Anna Mila

 p. Mariola Felczyńska

 

Zdjęcia

Ewa Michalak – Piguła

Leave a Reply

Skip to content