“Quam quique novit artem, in ea se exerceat” (łac.)
“Niechaj każdy ćwiczy się w tej sztuce, którą zna”.
[Cyceron]
Uczniowie kłodawskiej "Jedynki"rozbudzają zainteresowanie kulturą podczas wizyty w łódzkim teatrze.

Wycieczka do teatru "Arlekin" - podróż do współczesnej baśni

Wycieczka do teatru zawsze budzi wiele emocji wśród dzieci.

Jest to bowiem nie tylko okazja do spędzenia czasu poza szkołą, ale także do poznania nowych kultur i zasad zachowania się w miejscach publicznych. Taką właśnie okazję mieli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie, którzy 28 marca 2023 roku wybrali się na spektakl

 

,,Jak zostałam wiedźmą”

do Teatru Lalki ,,Arlekin” w Łodzi

 

Celem wycieczki było:

  • Rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.
  • Dzieci dowiedziały się także, jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. To niezwykle ważne aspekty, ponieważ edukacja kulturalna to nie tylko poznanie różnych form sztuki, ale także kształtowanie postaw i zachowań społecznych.

 

Spektakl ,,Jak zostałam wiedźmą” napisany przez Dorotę Masłowską to bardzo współczesna baśń, która skupia się na wątku nienasycenia przez dzieci i dorosłych manii kupowania wszystkiego. To bardzo ważny temat, ponieważ coraz częściej mówi się o problemie nadmiernego konsumpcjonizmu i wpływu reklam na nasze życie. Dzieci podczas spektaklu mogły się przekonać, że posiadanie wszystkiego nie daje szczęścia, a czasem nawet przeszkadza w osiągnięciu prawdziwych celów.

 

Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła także sceneria i stroje aktorów. Nastrojowa muzyka i oświetlenie dopełniły atmosfery, co przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania widowiskiem. Dzieci nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na scenie, a gromkie brawa po spektaklu były najlepszym dowodem na to, że wycieczka była udana.

 

Wycieczki do teatru to nie tylko okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi, ale także do poznania nowych kultur i rozwijania swojej osobowości.

Dzięki nim dzieci uczą się szacunku dla sztuki i kultury oraz rozwijają swoją wyobraźnię i wrażliwość. 

Podczas wycieczki do Teatru Lalki ,,Arlekin’’ w Łodzi na spektakl ,,Jak zostałam wiedźmą’’ uczniowie klas pierwszych  mieli zapewnioną opiekę nauczycieli:

  • Ewy Podlasin
  • Małgorzaty Kołodziejskiej
  • Jolanty Michalak -Rosziak

 Wycieczka przebiegła sprawnie i bezpiecznie,

a uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnych wrażeń i emocji.

Leave a Reply

Skip to content