maj 2023

Month

“Prawdziwe bogactwo naszej planety leży w jej różnorodności biologicznej, a naszym obowiązkiem jest dbać o nią i chronić ją dla przyszłych pokoleń.”   Jane Goodall
Read More
Nelson Mandela “Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej możemy użyć, aby zmienić świat.”   Dyrektor szkoły p. Beata Kołuda życzyła wszystkim uczniom kłodawskiej “Jedynki”, aby wyniki egzaminów ósmoklasisty były nie tylko owocem ich ciężkiej pracy, ale także otwarciem nowych drzwi do sukcesu i spełnienia ich najskrytszych ambicji.
Read More
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie!   Z radością informujemy, że w dniu 21 maja nasi utalentowani uczniowie przygotowali niezwykły koncert, który upamiętniał rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Papieża Polaka i patrona naszej szkoły. Wydarzenie odbyło się w pięknym kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie.
Read More
19 maja br. odbył się I Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas 1-3 szkół podstawowych z gminy Kłodawa organizowany przez Szkołę Podstawową SPSK w Wólce Czepowej.
Read More
Jak mawiał Henry David Thoreau, amerykański filozof i pisarz: “W naturze wszystko jest harmonią i pięknem”.   Dlatego niezmiernie ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat miały możliwość odkrywania i doświadczania tego piękna. Praca w szkolnym ogrodzie jest doskonałą okazją do nauki, przyrody, a także rozwoju umiejętności społecznych i odpowiedzialności.    
Read More
Konkurs plastyczny “Eko-kwiecień” został zorganizowany przez: Szkolną Kasę Oszczędności oraz Kluby: Przyrodnika i “Młodzi i przedsiębiorczy”, działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole.   Konkurs odbył się we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną  w Kole.
Read More
18 maja odbył się II Szkolny Konkurs Poezji Polskiej. Był to niezwykle udany i inspirujący dzień. W zmaganiach wzięło udział aż 21 uczniów, rywalizujących w trzech różnych kategoriach wiekowych.
Read More
11 maja 2023 roku uczniowie z klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian ten, będący nieobowiązkowym testem, ma na celu ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.
Read More
W środę, 17 maja, delegacja Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II wraz z przedstawicielami innych gminnych instytucji wzięła udział w międzynarodowej uroczystości „Wizyta Pamięci”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Potomków Żydów Centralnej Polski.     Przedstawiciele kłodawskich i przedeckich rodzin żydowskich uhonorowali i upamiętnili swoich bliskich zmarłych, których szczątki spoczywają na żydowskim cmentarzu przy ul. Łęczyckiej.
Read More
1 2
Skip to content