5 XII br. uczniowie klas V- VII udali się do Teatru Muzycznego w Łodzi, by obejrzeć musical

,,Madagaskar”.

Musical ten powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku

– wielkiego hitu wytwórni DreamWorks.

 Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty| i hipopotamica Gloria mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie.

Musical ,,,Madagaskar”, jako  niezwykła forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec, urzekł dziewczęta i chłopców. Znana wszystkim wspomniana już historia lwa, zebry, hipopotama
i żyrafy bawiła do łez, ale i niosła jakże ważny przekaz: najważniejsza w życiu jest przyjaźń, bo jak mówił jeden z bohaterów: ,,Gdy coś nie tak, i tak masz mnie. Choćbyś czuł się jak wrak, i tak masz mnie. Innych opcji brak, bo wiem, że wiesz, że na zawsze superkumpla masz!”

Zgodnie z obietnicą twórców tego musicalu wypełnionego dziwacznymi postaciami, mnóstwem przygód i przebojowymi piosenkami, nie pozostawało nam nic innego jak ,,wyginać śmiało ciało”!

Organizatorką wyjazdu była wychowawczyni klasy VIIa, p. I. Wojciechowska, a w opiece nad uczniami wspierały ją: p. M. Bartłomiejczak (wych. kl. Vb), p. E. Michalak- Piguła (wych. kl. VIb) oraz p. M. Zawada.

                                                                                                                                  Aut. I.W.

 

Dziś na wycieczkę w dal wyruszamy,

kolejne nowe rzeczy odkrywamy.

Mróz na drodze, a my w drodze.

Król Julian wyginał śmiało ciało,

w pamięci to nam zostało.

Aktorzy nas już żegnają,

wspomnienia na zawsze  zostają.

Teraz w stronę McDonalda zmierzamy,

i drwala zjeść zamierzamy.

Gdy do domu wrócimy,

nigdy tego nie zapomnimy!

(Aut. Gabrysia i Ania z 7a)

 

 

Leave a Reply

Skip to content