październik 2022

Month

W październiku świętujemy 10. edycję Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeńswa #CyberSecMonth!   Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) we współpracy z państwami członkowskimi oficjalnie rozpoczyna działania w ramach kampanii Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cybersecurity Month – ECSM).
Read More
26 października dzieci z klas pierwszych odwiedziły bibliotekę szkolną i wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. „Jak należy dbać o książki?” Lekcja odbyła się w ramach szkolnej akcji czytelniczej „Spotkania z książką”. Czytanie książek dzieciom w naszej szkole to jedna z podstawowych aktywności. Głośne czytanie stymuluje ich rozwój, rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.
Read More
Święty Jan Paweł II powiedział, że “Każde powołanie niesie ze sobą także wezwanie do świętości.” A wszyscy  „Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania cywilizacji miłości. Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą i błogosławieństwem ziemię zdobywają. Przyszłości nie da się zbudować bez odniesienia do źródła wszelkiej miłości, jakim jest...
Read More
„Książka – prawdziwy przyjaciel człowieka”   W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto miało na celu zwrócić uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Read More
26 października 2022r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategori uczniów klas VII- VIII (roczniki 2008/2009) w Przedczu
Read More
25 października 2022 roku przedstawiciele naszej szkoły odebrali nagrodę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Z rodziną najlepiej”
Read More
“Podróżowanie uczy skromności. Widzisz, jak niewiele miejsca zajmujesz w świecie.” –  Gustave Flaubert
Read More
„Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na takich odniesieniach, na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie”.  (Jan Paweł II)
Read More
20 października 2022r. podczas  Międzynarodowego  Dnia  Mediacji, w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie odbyła się konferencja pt. ,,Mediacje w szkole” Była to wspólna inicjatywa Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Sądu Okręgowego w Koninie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.   Zaproszeni do udziału w niej byli: dyrektorzy szkół, przedstawiciele grona pedagogicznego, przedstawiciele rad rodziców...
Read More
1 2 3
Skip to content