Jak co roku, 6  lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Tym razem hasło przewodnie brzmiało

,,Działajmy razem!”

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tę inicjatywę, tworząc plakaty, oglądając filmiki i webinary na temat bezpieczeństwa w sieci. Jednym z celów DBI 2024 jest uświadomienie młodym ludziom, że Internet to nie tylko źródło rozrywki, ale także narzędzie do rozwoju osobistego i społecznego.

Jak powiedział Bill Gates,
“Internet jest jak miasto – ma wspaniałe miejsca i ciemne zaułki.
Trzeba wiedzieć, gdzie się chodzi”.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się korzystać z Internetu w sposób odpowiedzialny, kreatywny i etyczny. Tylko wtedy będziemy mogli wykorzystać nasze cyfrowe supermoce do dobra wspólnego.

Plakaty

WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024, uczniowie będą brać udział w szeregu lekcji online prowadzonych przez organizatorów i partnerów DBI, od 6 lutego do końca marca 2024 roku.

W trakcie tych działań nauczyciele również będą uczestniczyć w webinarach Polskiego Centrum Safer Internet, które omówią najnowsze metody profilaktyki zagrożeń online. Celem tych szkoleń jest zaprezentowanie praktycznych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane w edukacji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Zapraszamy również rodziców naszych uczniów do udziału i zachęcamy ich do zapoznania się z dostępnymi materiałami edukacyjnymi, takimi jak specjalistyczne poradniki dostępne na stronie internetowej projektu: https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-doroslych.html

Leave a Reply

Skip to content