luty 2021

Month

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i na lekcjach historii poznali sylwetki tych bardziej, jak i mniej znanych bohaterów podziemia antykomunistycznego. Jednym z działań było wykonanie przez uczniów klasy 8a plakatów, a jeden z uczniów, Maciej z Kantorski z klasy 6a, pasjonat historii, napisał okolicznościowy...
Read More
Europejski Konkurs Drzewo Roku został zapoczątkowany 11 lat temu. Jego organizatorem jest Environmental Partnership Association (EPA) z siedzibą w Brukseli. W finale konkursu biorą udział zwycięzcy etapów krajowych. W Polsce organizatorem konkursu Drzewo Roku  jest Klub Gaja. W konkursie decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi.
Read More
Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do udziału w I Gminnym Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki", który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Kłodawie. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie potencjału intelektualnego, rozwijanie kompetencji kluczowych oraz popularyzacja matematyki wśród uczniów.
Read More
Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi), to stara łacińska maksyma, w myśl której nie można powoływać się na nieznajomość prawa w ochronie przed odpowiedzialnością prawną. Pamiętając o tym, uczniowie naszej szkoły z klasy 6a, 6b i 8a przystąpili 5 lutego, a z klasy 7a - 12 lutego do programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”.
Read More
 W dniach 18 - 19 lutego w szkole zrealizowano liczne działania rozwijające kompetencje kluczowe w zakresie posługiwania się językiem ojczystym oraz wychowania do wartości. W przededniu Dnia Języka Ojczystego, uczniowie tworzyli  rebusy, rymowanki, łamigłówki językowe.
Read More
Kreatywni, pomysłowi kochający przyrodę i zwierzęta uczniowie Kłodawskiej Jedynki  wzięli udział w szkolnym konkursie organizowanym przez RR. Główne  nagrody przyznane! Gratulujemy!
Read More
Karnawał 2021 ze względu na pandemię, był inny niż w minionych latach. Nie było hucznych imprez i bali... Uczniowie Kłodawskiej Jedynki we własnym domu przygotowali maski karnawałowe. Była to niezwykła zabawa i dla tych dużych i tych nieco mniejszych.
Read More
Tłusty czwartek to ulubione święto łasuchów. Można wcinać pączki bez wyrzutów sumienia.
Read More
1 2
Skip to content