Z kogucikiem jedziemy
Szczęścia, zdrowia winszujemy,
Wszystkiego dobrego,
Od Boga miłego,
Alleluja!
Pan gospodarz w rogu stoła,
Suknia na nim w złote koła,
Gosposia kluczami brząka,
Podaruneczków szuka.
Alleluja!
Szukaj pani, maszli szukać,
Bo nam długo tutaj czekać,
Bo my wózkiem nie jedziemy,
Co nam dacie, to weźmiemy.
Alleluja!
Integracja, Kreatywność i Solidarność w Szkole Podstawowej w Kłodawie

Świąteczne Spotkanie z Tradycją: Wielkanocne Inspiracje i Działanie Społeczne

Dnia 27 marca br. uczniowie z klasy Ib i IIIa z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które było hołdem dla tradycji Świąt Wielkanocnych.

Podczas tego barwnego wydarzenia uczniowie, ubrani w stroje ludowe, zaprezentowali elementy kultury wielkanocnej wyrażonej wierszem, piosenką i scenką, w której wykorzystano gwarę wielkopolską, nadając przedstawieniu lokalny charakter. Ich wysiłek i zaangażowanie spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności szkolnej, która doceniła kreatywność i staranność młodych aktorów gromkimi brawami.

Po zakończeniu przedstawienia uczniowie wraz z Panią Dyrektor Beatą Kołuda oraz nauczycielką Panią Aleksandrą Jankowiak udali się z wizytą do zaprzyjaźnionych instytucji, gdzie mieli okazję podzielić się radością ze zbliżających się świąt z pracownikami oraz mieszkańcami miasta. Dzieciom, spacerującym ulicami Kłodawy, towarzyszył symboliczny kogucik, który był wieziony na specjalnym drewnianym wózeczku przez uczennicę klasy Va, wywołując radość i uśmiech na twarzach przechodniów. Dodatkowo, podczas odwiedzin w instytucjach uczniowie wręczali własnoręcznie wykonane upominki – bogato i różnorodnie zdobione jajka wielkanocne.Ten gest był nie tylko wyrazem szacunku i życzliwości, ale także okazją do podzielenia się swoją twórczością z innymi. Wielkanocne upominki powstały podczas wspólnych warsztatów uczniów klasy 3a i 1b. 

Nad całością czuwały wychowawczynie p. Aleksandra Jankowiak i p. Elżbieta Dąbrowa. 

Takie inicjatywy nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także promują tradycje lokalne i wartości wspólnotowe, czyniąc święta jeszcze bardziej wyjątkowymi.   

W II części  świątecznego apelu opiekunki Samorządu Szkolnego, p. Joanna Sieczkowska oraz p. Ilona Wojciechowska  podsumowały trwającą w naszej szkole od 15 do 22 marca br.  Powszechną Przedświąteczną Zbiórkę Żywności  organizowaną przez Bank Żywności w Koninie.

 Samorząd Uczniowski był koordynatorem zbiórki, a dzięki uczniom (oraz ich rodzicom)  o dobrym sercu udało się zebrać ponad 200 kg żywności, która została przekazana do Miejskiego Środka Pomocy Społecznej w Kłodawie, a następnie trafi do mieszkańców naszej gminy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
W sposób szczególny zostały wyróżnione te klasy, które najaktywniej włączyły się w zbiórkę żywności.

Dyplomy, słodkie upominki  oraz nagrody – niespodzianki

wręczyła Pani Dyrektor Beata Kołuda.

 

 

W kategorii klas 0 -III:
I miejsce: klasa IIIa
II miejsce (ex aequo):
klasa Ia, Ib, IIa oraz oddział przedszkolny
 
W kategorii klas IV- VIII:
I miejsce: klasa IVa
II miejsce: klasa VIb

 

Pani Joanna Sieczkowska

wręczyła również dyplomy za zajęcie I, II oraz III miejsca w zmaganiach

(sportowych, wokalnych, plastycznych, zręcznościowych)

z okazji Pierwszego Dnia Wiosny:

I miejsce: klasa IVa

II miejsce: VI b

III miejsce: VIIIa

Jeszcze raz gratulujemy!

 

 

Leave a Reply

Skip to content