Dziś 6 października 2022 roku,  uczniowie naszej szkoły, dokładnie klasa IV b wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Zagozdą i paniami pedagog: Mariola Felczyńską, Martą Zawada wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zorganizowanego przez WTZ i Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” w Kłodawie. Październik na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce.

Uczniowie kłodawskiej Jedynki wzięli udział w obchodach

Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Uczniowie klasy IV przygotowywali się do tego wydarzenia przez udział w zajęciach warsztatowych, dzięki którym przybliżyli sobie problematykę niepełnosprawności i wrażliwości na potrzeby chorych oraz zaangażowali się artystycznie.  Zespołowa praca pod czujnym okiem pani Arlety Sławińskiej i szkolnej pedagog zaowocowała wypracowaniem pełnego koloru nadziei pięknego, szyszkowego, zielonego serca.

Słoneczny dzień,  od samego rana, wywołał uśmiech i radość na twarzy, gdy zielonym korowodem ruszyliśmy pod Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie. Tam  w obecności włodarzy miasta, zaproszonych gości, bohaterów dzisiejszego święta oraz kolegów i koleżanek z kłodawskich szkół rozpoczęliśmy happening pod hasłem „Razem zapalmy zielone światło”. Wszystko, co się później wydarzyło było godne uwagi i pełnego podziwu. Wypowiedziane słowa i zaprezentowane obrazy skłoniły do przemyśleń i refleksji.   Mogliśmy także spotkać się z młodym Mistrzem Świata– Pawłem Malickim i jego trenerem Pawłem Lasotą, który kilka dni temu w barwach biało-czerwonych, we Francji wywalczył  w siłowaniu na rękę 3 krotne złoto i 1 srebro medalowe.  Paweł pokazał wszystkim, że będąc osobą z MPD, z niewielkiego miasteczka,  dzięki codziennej ciężkiej pracy, determinacji i pasji  oraz, a może przede wszystkim,  wspaniałym rodzicom można osiągać światowe sukcesy. Gratulacje dla Pawła i jego trenera,  a dla nas przesłanie „Chcieć to móc”

W obiektywie aparatu

Fotorelacja

Leave a Reply

Skip to content