W piątek dwunastoosobowa  grupa uczniów wraz z  opiekunami:
  • panią dyrektor Beatą Kołuda,
  • panią Małgorzatą Głowacz,
  • panią Mariolą Felczyńską
  • panią Iloną Wojciechowską uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Poznaniu.
W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięliśmy udział na zaproszenie
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie 
oraz pani mecenas, mediatora
Jolanty Kucharzak
z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.
Występ mediatorów rówieśniczych i grupy wokalnej z kłodawskiej ,,Jedynki” na scenie głównej

Targów Edukacyjnych w Poznaniu

Występ uczniów i opiekunów poprzedził wywiad   pani dyrektor Beaty Kołudy i naszej absolwentki -mediatorki Amelii Wojciechowskiej udzielony pani Aldonie Olesiak z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

W godzinach popołudniowych na scenie głównej targów wystąpił zespół wokalny pod kierunkiem pani Marioli Felczyńskiej. Występ wprowadził wśród widzów pozytywny nastrój i  swoistą relaksację. Następnie na scenie zabrała głos  pani mecenas Jolanta Kucharzak, psycholog Małgorzata Głowacz oraz pani dyrektor Beata Kołuda.  Wypowiedzi dotyczyły potencjału mediacji w szkole. Kilkakrotnie wybrzmiało jak ważna jest mediacja, czyli rozmowa w nieco inny sposób. Podkreślono, że szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie od wielu lat pracuje tę metodą i przynosi ona wymierne korzyści

 

Punktem kulminacyjnym było zaprezentowanie symulowanej mediacji przez  naszych młodych mediatorów rówieśniczych. Wystąpienie zakończyło odśpiewanie hymnu mediatorów rówieśniczych.  Występ zarówno mediatorów jak i wokalistów został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność. Na targach mieliśmy  stoisko dotyczące mediacji.

Podczas wydarzenia mogliśmy również zapoznać się z ofertą wielu placówek edukacyjnych od lokalnych szkół ponadpodstawowych po uczelnie z kraju i zagranicy.

Do domu wróciliśmy podekscytowani, z nowymi cennymi doświadczeniami. Jesteśmy wdzięczni Pani mecenas Jolancie Kucharzak za możliwość zaprezentowania dorobku szkoły
w obszarze mediacji na tak dużym forum.

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły!

Wielkopolski potencjał mediacji w szkole

- oczami uczniów- mediatorów

Leave a Reply

Skip to content