Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney ’a.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.

Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.

 

 

Międzynarodowy

Dzień Postaci z Bajek

W obiektywie aparatu

Fotorelacja zdjęciowa

Z tej okazji 4 listopada w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z panią Anną Walczak – mamą Dominika, która wprowadziła dzieci w świat baśń pt. „Jaś i Małgosia”.

Jak wiadomo główni bohaterowie baśni trafili do piernikowej chatki Baby Jagi. Kto jak kto, ale pani Ania zna się na piernikach, ciastach i tortach. Podczas spotkania opowiedziała dzieciom o swojej pasji, którą jest pieczenie i dekorowanie tortów oraz innych wyrobów cukierniczych. Pokazała dzieciom zdjęcia swoich artystycznych i słodkich wypieków. Dzieci mogły zobaczyć jakimi narzędziami i przyborami posługuje się pani Ania podczas pracy. Na zakończenie spotkania dzieci odpakowały słodką niespodziankę, którą były piernikowe muffiny. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci świadczyły o tym, że ciacha były pyszne. 

Spotkanie odbyło się w ramach lekcji rodzicielskich. 

Tego dnia bajkowym zabawom  nie było końca. Dzieci wcieliły się w rolę Kopciuszka i musiały oddzielić fasolę od grochu. Posługiwały się liczebnikami porządkowymi i określały, na którym stopniu znajduje się pantofelek Kopciuszka. Rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, dobierały atrybuty do postaci z bajek, były również na królewskim balu. Nasz klasowy czarodziej Maksymilian zaprezentował dzieciom magiczne sztuczki. Dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

Leave a Reply

Skip to content