,,EkoEksperymentarium”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy Va

na zajęciach z wychowawcą realizowali program

,,EkoEksperymentarium”

opracowany zgodnie z podstawa programową i objęty  patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

 

,,EkoEksperymentarium” to mądra gra online, która uczy ekologii. W wirtualnym domu piątoklasiści wraz  z wychowawczynią p. Iloną Wojciechowską odwiedzali różne  pomieszczenia, a także wybrali się na wirtualny spacer po lesie. Zadaniem graczy było  rozwiązywanie zagadek, które pozwalały zrozumieć m.in. na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie odpadów. Każde pomieszczenie to pół godziny zabaw i łamigłówek. 

Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom ukrytym w jego pokojach uczniowie zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Najważniejsza jest także świadomość, że każdy z nas można  wprowadzić te zmiany do codziennych czynności. 

Jednym z pomysłów, który zrodził się podczas realizacji programu ,,EkoEksperymentarium” była zbiórka zużytych baterii. I tu z pomocą pospieszył nieoceniony pan Andrzej Rybiński, tato Magdy, który zbudował ,,Batriożercę”!   Skrzynka na zużyte baterie systematycznie się zapełnia, ponieważ uczniowie klasy Va codziennie  dbają o to, by ,,Batrio żerca” nie był  ,,głodny”…

 

Leave a Reply

Skip to content