Strzelcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Kłodawie najlepsi w Kaliszu

Drużyna z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Kłodawie to

strzelcy na medal

5 października 2019 w Wolicy k/Kalisza odbyły się 59 jesienne zawody strzeleckie ziemi kaliskiej w których udział wzięły 2 drużyny [ 3 osobowe ] UKS „Jedynka” w Kłodawie. Każdy zawodnik oddawał 10 strzałów z kbks do tarczy w odległości 50 metrów oraz dodatkowo jeden członek drużyny – 10 strzałów z pistoletu sportowego do tarczy oddalonej o 25 metrów. W kategorii juniorów I miejsce zajęła drużyna UKS „Jedynka”  Kłodawie w składzie: Magdalena Banasiak, Wiktoria Kowalewska i Ewa Witaszek wyprzedzając drużyny Bursztynu Kalisz. Natomiast drużyna seniorów UKS „Jedynka” w Kłodawie” którą tworzyli Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Mariusz Andrzejczak zajęła II miejsce.Rozegrano także finał juniorów z karabinu sportowego.W finale startowało 9 najlepszych juniorów . Każdy oddawał 40 strzałów ocenianych. W finale bezkonkurencyjny okazał się Kamil Szczęsny który z wynikiem 386 pkt. zajął I miejsce wyprzedzając koleżankę z drużyny Magdalenę Banasiak oraz Przemysława Budę z Bursztynu Kalisz. Dzień później odbył się finał w karabinie sportowym seniorów w którym każdy zawodnik oddawał 60 strzałów. W finale startował trener UKS „Jedynka” w Kłodawie Mariusz Andrzejczak, który z wynikiem 571 pkt. zwyciężył wyprzedzając zawodników Bursztynu Kalisz Mikołaja Morkowskiego 559 pkt. i Mariusza Budę 559 pkt. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.