Strzelcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Kłodawie najlepsi w Kaliszu

Strzelcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Kłodawie

Najlepsi w Kaliszu!

25-26 września 2020 na strzelnicy Karczemka k/Pleszewa odbyły się 60 jesienne zawody strzeleckie ziemi kaliskiej  w których udział wzięły 2 [3 osobowe] drużyny UKS „Jedynka” w Kłodawie. Każdy zawodnik oddawał 10 strzałów z kbks do tarczy w odległości 50 metrów ,oraz dodatkowo jeden członek drużyny 10 strzałów z pistoletu sportowego do tarczy oddalonej o 25 metrów.

W kategorii juniorów I miejsce zajęła drużyna  UKS „Jedynka” w Kłodawie w składzie: Magdalena Banasiak , Olga Izychart  i  Małgorzata Krawczyk wyprzedzając drużyny z Bursztynu Kalisz i ZSP 2 Kalisz. Natomiast drużyna UKS „Jedynka” w Kłodawie, którą tworzyli Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Mariusz Andrzejczak zajęła I miejsce  w kategorii drużynowej seniorów. Rozegrano także finał juniorów z karabinu sportowego. Do Finału awansowało 8 najlepszych juniorów  w tym 5 z Kłodawy. Każdy oddawał  40 strzałów ocenianych. W finale zwyciężyła Magdalena Banasiak  wyprzedzając Macieja Kowalewskiego i Kamila Szczęsnego [wszyscy z UKS „Jedynka” Kłodawa. 4 i 6 miejsca zajęli pozostali kłodawiacy Oskar Rutkowski i Małgorzata Krawczyk.

Dzień później odbył się finał w karabinie sportowym seniorów, w którym każdy zawodnik oddawał 60 strzałów. W finale startował trener UKS „Jedynka” w Kłodawie  Mariusz Andrzejczak, który zwyciężył  z wynikiem 564 pkt. wyprzedzając zawodników Bursztynu Kalisz: Mikołaja Morkowskiego 558 pkt. i Mariusza Budę 539 pkt.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.