GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII 2026” ROZSTRZYGNIĘTY ❗ ❗ ❗

21 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2026”, skierowany do uczniów klas I–III z terenu naszej gminy. W wydarzeniu wzięło udział 13 uczestników z okolicznych szkół, którzy zmierzyli się z wymagającymi, ale przyjaznymi dla młodszych uczniów zadaniami sprawdzającymi znajomość zasad pisowni, umiejętność uważnego słuchania oraz poprawnego zapisu wyrazów i zdań.
Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie najlepszych młodych ortografów, lecz także promowanie dbałości o poprawność językową, rozwijanie pasji do języka polskiego oraz budowanie pewności siebie u najmłodszych uczniów. Atmosfera była pełna skupienia, ale też życzliwości i zdrowej rywalizacji.

🏆 Laureaci konkursu

KATEGORIA KLAS I
I miejsce 🥇— Szymon Kalinowski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
II miejsce 🥈— Franciszek Michalak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
III miejsce🥉 — Piotr Kupś – Szkoła Podstawowa SPSK w Wólce Czepowej
 
KATEGORIA KLAS II
I miejsce 🥇— Nikola Kołodziejczak, Szkoła Podstawowa w Górkach
II miejsce 🥈— Olaf Zawadzki – Szkoła Podstawowa SPSK w Wólce Czepowej
III miejsce 🥉— Antoni Wojciechowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
 
KATEGORIA KLAS III
I MIEJSCE 🥇– Faustyna Grzanka – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie
II MIEJSCE 🥈– Tomasz Janicki – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
III MIEJSCE 🥉– ex aequo Maja Wapniewska – Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej i Wiktoria Rybińska – Szkoła Podstawowa SPSK w Wólce Czepowej
 
Dyplomy za udział otrzymali🏅:
Marcelina Wielemborek, kl. I, Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Bierzwiennej Długiej, Marcelina Pawlak, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie oraz Szymon Łaszcz, kl. III, Szkoła Podstawowa w Górkach
 
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – nagrody rzeczowe oraz tytuł Mistrza Ortografii 2026 w swojej kategorii wiekowej. Opiekunkami konkursu były panie: Aleksandra Jankowiak, Elżbieta Dąbrowa, Anna Wysocka, Ewa Podlasin.
 
Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz wszystkim uczestnikom wysokich wyników.
Do zobaczenia za rok