„Warszawa zaskakuje! Historia, eksperymenty i piłkarskie emocje w jeden dzień”

19 maja 2026r. uczniowie klasy czwartej  i piątej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Poznanie historii stolicy Polski, rozwijanie zainteresowań naukowych oraz integracja to główne cele wyjazdu.

 

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Dzięki interesującym opowieściom  pani przewodniki uczniowie poznali historię Warszawy, zobaczyli Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Rynek Starego Miasta. Pani Marzena  opowiadała o najważniejszych wydarzeniach związanych z odbudową miasta po II wojnie światowej oraz o warszawskich legendach. Spacer po zabytkowych uliczkach był bardzo ciekawy i pozwolił poczuć magiczną atmosferę stolicy naszego kraju.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia i korzystać z licznych interaktywnych eksponatów. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska związane z fizyką, kosmosem oraz ludzkim organizmem. Podczas pobytu w planetarium dziewczęta i chłopcy mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w kosmos. Dzięki specjalnym projekcjom podziwiali gwiazdy, planety oraz poznawali  tajemnice Układu Słonecznego. Pobyt w centrum nauki był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę i rozwijania ciekawości świata.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem PGE Narodowy. Uczniowie  zobaczyli trybuny, szatnie zawodników, sale konferencyjne oraz inne miejsca na co dzień niedostępne dla kibiców. Przewodnik opowiedział o organizowanych na stadionie wydarzeniach sportowych i koncertach.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i ciekawe doświadczenia. 

 

Kierownikiem wycieczki była

p. Ilona Wojciechowska,

a opiekunami: p. Anna Wysocka, p. Marta Zawada oraz p. Wiesława Bierzgalska.