O roli kobiet, ich zaangażowaniu w życie publiczne, o marzeniach i dążeniach w XXI wieku, o wzmacnianiu poczucia własnej wartości i pewności siebie oraz akceptacji takimi, jakimi jesteśmy z ogromną estymą i przekonaniem mówiły obecne gościnie.
W dyskusję włączyły się również dziewczęta z klasy ósmej: Gabriela Onderska, Nadia Walczak i Natalia Malinowska, Lena Zajączkowska, podkreślając w swoich esejach, że podstawowym elementem afirmacji kobiecości jest akceptacja samej siebie oraz docenianie swojej wartości – niezależnie od oczekiwań innych. Dziewczęta nie zapomniały także o ważności relacji z innymi. Jest to dla nich nie tylko wsparcie emocjonalne, ale i sposób na radzenie sobie z życiowymi wyzwaniami. Dialog pozwala na wymianę myśli i pomysłów. Dzięki temu mogą budować silniejsze więzi i wspólnie działać na rzecz zmian w swoim otoczeniu.
Całe wydarzenie było pełne emocji, powagi, radości i wzruszeń.
Spotkanie miało swoje piękne, muzyczne przerywniki, w których wyśpiewano wszystko, co o kobietach powiedzieć można. W piosenkach: ,,Być kobietą”, ,,Kto ma tyle wdzięku co ja ?” czy ,,Ada to nie wypada” pięknie zaprezentowały się:
- Zuzia Taczanowska,
- Michalina Pecyna
- i Faustynka Grzanka.
A na zakończenie Sebastian Mroczek– zdolny wokalista Studia Piosenki MUZOL w Kłodawie- podopieczny pani Marioli Felczyńskiej, pomysłodawczyni i prowadzącej uroczystą debatę, wyśpiewał w muzycznym upominku piosenkę „Aż po zmierzch”- nagrodzoną podczas tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KONIN 2025.
Słowa podziękowania w kierunku obecnych,
z życzeniami realizowania siebie i swoich pasji, marzeń,
skierowała do Wszystkich Pań – pani dyrektor Beata Kołuda.