Szkolny Dzień Profilaktyki

“Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.”

– Arthur Schopenhauer

Ten cytat podkreśla, jak kluczowe jest zdrowie w naszym życiu i jak ważne jest, abyśmy dbali o nie każdego dnia. Jest to przesłanie, które idealnie wpisuje się w misję naszej szkoły i nasze codzienne wysiłki na rzecz promowania zdrowego stylu życia wśród uczniów.

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

W obiektywie aparatu

Kiedy małe kroki prowadzą do wielkich zmian

Promowanie Zdrowia i Bezpieczeństwa:
Szkolna Misja Profilaktyki

Zdrowie i bezpieczeństwo to fundamenty, na których budujemy przyszłość naszych uczniów. Każdego roku, z niezachwianym zaangażowaniem, nauczyciele, rodzice i uczniowie wspólnie tworzą przestrzeń,gdzie te wartości są nie tylko uczczone, ale i rozwijane. Od uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego wydarzeniem “Profilatyczne pożegnanie lata”, aż po finał z energią i entuzjazmem – Szkolny Dzień Profilaktyki – każdy dzień jest krokiem w kierunku zdrowszej przyszłości.

W tym roku, po raz dwudziesty dziewiąty, nasza szkoła świętowała ten wyjątkowy dzień pod hasłem “Profilatyczne pomysły na lato”. Uczniowie z zapałem podjęli wyzwanie, realizując specjalnie przygotowany scenariusz zajęć, który nie tylko promował zdrowy styl życia, ale i integrował społeczność szkolną. Sport stał się alternatywą dla ryzykownych zachowań, a radość i zaangażowanie uczniów były widoczne na każdym kroku.

 

“Edukacja to najpotężniejsza broń, którą możemy użyć, aby zmienić świat.”

Nelson Mandela

 

Inspirując się słowami Mandeli, uczniowie wyrazili swoje emocje poprzez artystyczne zadanie – malowanie drewnianych deseczek, które razem stworzyły płotek pełen zdrowych pomysłów na lato. To symboliczne działanie podkreślało, jak ważne jest, aby każdy indywidualny wysiłek przyczyniał się do większej całości.

 

Podsumowując rok, nie możemy zapomnieć o programach, które odgrywały kluczową rolę w naszej misji profilaktycznej:

 • “Trzymaj Formę”,
 • “Bieg po zdrowie”,
 • “Spójrz Inaczej” oraz “Jaś i Małgosia na tropie”.

Dzięki nim, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i świadomość zagrożeń stały się częścią codzienności naszych uczniów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierali nasze działania:
 • Burmistrza Miasta Kłodawa,
 • SANEPiD w Kole,
 • CDN w Koninie,
 • dyrekcji szkoły, 
 • pedagoga szkolnego,
 • nauczycieli,
 • pracowników administracji i obsługi, 
 • rodziców i przyjaciół szkoły. 

Wasze wsparcie było nieocenione

Dziękujemy za rok pełen pracy,
zaangażowania i współpracy.
Razem tworzymy zdrową i bezpieczną przyszłość
dla naszych dzieci.

Leave a Reply

Skip to content