Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale przede wszystkim możliwość odkrywania nowych kultur, miejsc i historii.

Jak powiedział światowej sławy podróżnik, Tahir Shah:

“Podróżowanie to najlepszy sposób na naukę”.

I właśnie taką lekcję historii, biologii i kultury mieliśmy okazję dziś przeżyć.

Wędrówka po Wrocławiu: Sprawozdanie z wycieczki

Podróż w Krainę Nauki i Przygód

 

27 maja uczniowie klas IVa, Va, Vb, VIa i VIb

z kłodawskiej “Jedynki”

 

pod opieką kierownika wycieczki, pani Magdaleny Adamkiewicz,

oraz opiekunów:

  • pani Arlety Sławińskiej,
  • pana Mariusza Andrzejczaka,
  • pani Joanny Sieczkowskiej 
  • i pani Marty Zawady,

wyruszyli na niezapomnianą przygodę do serca Dolnego Śląska – Wrocławia.

 

Rano, o godzinie 06.00, autokar został podstawiony pod szkołę. Podekscytowani uczniowie, pożegnani przez rodziców, z zapałem rozpoczęli swoją podróż.

Przybycie do Wrocławia zwiastowało początek przygody w Afrykarium, które odbyło się o 10.00. To unikalne miejsce, gdzie można podziwiać bogactwo afrykańskiej fauny i flory, sprawiło, że uczniowie poczuli się jak na innym kontynencie. Oczom nie wierzyli, gdy tuż za szybą przepływały egzotyczne ryby, a nad głowami przelatywały kolorowe ptaki.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było ciekawe i kreatywne zwiedzanie miasta Wrocławia i jego zabytków, które rozpoczęło się o 13.00. Uczniowie, wyposażeni w mapy i zadania, stali się małymi detektywami, odkrywającymi tajemnice i historie tkwiące w murach starych kamienic i na wrocławskich placach.

Po intensywnym zwiedzaniu, o 15.00 nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i obiad w restauracji, gdzie uczestnicy wycieczki mogli posmakować lokalnych specjałów i naładować baterie przed powrotem.

Wyjazd w drogę powrotną nastąpił o 15.45, a o 20.00 wszyscy szczęśliwi, ale zmęczeni, wrócili do szkoły, kończąc tym samym naszą wycieczkę.

 

Uczestnicy w obiektywie aparatu

Wrocław 2024

Leave a Reply

Skip to content