"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.”
- Św. Jan Paweł II

Wspaniała Wycieczka Klasy IVa do Torunia

24 maja 2024 roku, piątkowy poranek, klasa IVa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II wyruszyła na niezapomnianą wycieczkę do Torunia. Autokar podstawiony o godzinie 6.20 zabrał nas w podróż pełną odkryć i przygód.

Pod opieką:

  • pani Arlety Sławińskiej,
  • pani Jolanty Michalak Rosiak 
  • i pani Beaty Olearskiej, nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej magii Torunia.

Pogoda była idealna – słońce świeciło, a niebo było bezchmurne, co tylko dodawało uroku naszej wycieczce.

 

Zwiedzanie i Rejs Statkiem

Magia Toruńskiego Piernika

 

  1. Pierwszym punktem programu był pokaz wypieku piernika w Muzeum Toruńskiego Piernika. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak powstaje ten tradycyjny toruński przysmak, ale również sami wziąć udział w jego wypieku. Degustacja świeżo upieczonych pierników była prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów.
  2. Następnie, pod opieką przewodnika, zwiedziliśmy urokliwe zakątki Torunia. Miasto pełne jest zabytków i miejsc, które opowiadają o jego bogatej historii. Każdy z nas mógł poczuć się jak odkrywca, odkrywając tajemnice tego miejsca.
  3. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem. To niezapomniane doświadczenie pozwoliło nam zobaczyć Toruń z zupełnie innej perspektywy. Fala emocji towarzyszyła nam podczas całego rejsu.
  4. Po rejsie, uczniowie zakupili  pamiątki i udali się do  Planetarium. Seans w Planetarium był prawdziwą podróżą w głąb kosmosu. To doświadczenie na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
  5. Na koniec dnia, czekał na nas obiad. Po całym dniu pełnym wrażeń, smaczny posiłek był tym, czego potrzebowaliśmy najbardziej.

Podsumowując, wycieczka do Torunia była nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale również do integracji i budowania więzi między uczniami. Atmosfera była niesamowita – pełna radości, śmiechu i wzajemnej życzliwości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wyjazdy!

Leave a Reply

Skip to content