Budujemy Siłę, Zdrowie i Wspólnotę

“Sport jest jednym z najpotężniejszych narzędzi w edukacji, ponieważ uczy nas nie tylko bycia zdrowym, ale także bycia lepszym, uczciwym i współpracującym zespołowo.”

Nelson Mandela

Wspólna zabawa i aktywność dla promocji zdrowego stylu życia wśród uczniów i społeczności szkolnej

Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki 2023: Zdrowie i Radość na Pierwszym Miejscu

Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki to już nasza tradycja.  Tegoroczne święto promujące zdrowy styl życia odbyło się w piątek-2 czerwca 2023 roku. Społeczność uczniowska w sportowych strojach z radosnym uśmiechem na twarzach zebrała się z samego rana na boisku, by jak na sportowców przystało rozpocząć  ten dzień oficjalnym odczytaniem Apelu Olimpijskiego i zapaleniem znicza  olimpijskiego oraz wciągnięciem flagi olimpijskiej na maszt. Ceremoniał otwarcia uświetnili swoimi występami: uczniowie klasy 2a prezentując scenkę lokalnej gwary oraz dziewczęta ósmych klas w tańcu sportowym. Dyrektor szkoły Beata Kołuda dokonała otwarcia imprezy pełnej  zmagań sportowo-profilaktycznych i wszyscy obecni obejrzeli sztafetę lekkoatletyczną.

Następnie impreza odbywała się w 2 równoległych przestrzeniach czasowych. Uczniowie klas młodszych realizowali zadania związane z podsumowaniem innowacji pedagogicznej  “Zawodowy zawrót głowy na wsi” zaś ich starsi koledzy i koleżanki przystąpili do wykonania głównego zadania profilaktycznego. Motywem przewodnim dnia  było wypracowanie „Receptory na zdrowie”. Zadanie zespołowe, które polegało na plastycznym przedstawieniu obszarów najważniejszych dla zdrowego stylu życia , wykonane z dużych puzzli stworzyło plakaty, w których przygotowanie zaangażowali się wszyscy obecni wraz z wychowawcami.  W dalszej części uczestnicy spotkania świetnie się bawili i rywalizowali w hali sportowej- tańcząc, ćwicząc i relaksując się oraz  na szkolnym boisku w zmaganiach reprezentacji w piłkę nożną.  Klasy pierwsze skorzystały z oferty teatralnej TVP Wrocław. Obejrzeli spektakl, który  powstał na podstawie książki Beaty Majchrzak opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci.  Chętni  uczniowie brali udział w konkursach zorganizowanych przez Radę Rodziców, które oprócz uśmiechu i radości dostarczyły również wielu ciekawych nagród.

Na wszystkie dzieci i dorosłych czekały smaczne przekąski i soki owocowo-warzywne. Rodzice przygotowali mono-porcje zdrowej sałatki owocowej, zaś uczniowie zadbali o smaczne smuffy, nie zabrakło też wody i jak każdego roku smacznych truskawek.  W przygotowanie dnia zaangażowali się – nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Mila i Mariusz Andrzejczak i pedagog szkolny: Mariola Felczyńska

Dziękujemy Wszystkim: uczniom, rodzicom, nauczycielom za wspólna zabawę i zapraszamy za rok

Aut. Mariola Felczyńska

 

Leave a Reply

Skip to content