“Nie ma wolności bez odpowiedzialności, nie ma równości bez sprawiedliwości, nie ma braterstwa bez miłości.”
Następnie wybrani uczniowie z wszystkich klas zaprezentowali program artystyczny, którego treści przybliżyły zebranym okoliczności powstania tego ważnego dokumentu oraz jego główne postanowienia. Nie zabrakło śpiewów, wzruszającej poezji oraz muzyki instrumentalnej.
Uczniowie oraz nauczyciele wysłuchali komentarzy historycznych i recytowanych utworów lirycznych poświęconych temu wydarzeniu. Z wizytą pojawił się także… Król Stanisław August Poniatowski!
Zwieńczeniem uroczystości był przepiękny “Taniec z flagami”, zaprezentowany przez uczennice z najstarszych klas.
Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor Beata Kołuda,
która podziękowała wszystkim artystom
oraz nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości:
Pani Elżbiecie Dąbrowa
Pani Lidii Chrapkowska
Pani Arlecie Sławińskiej
Pani Ewie Podlasin
Pani Annie Mili
Pani Małgorzacie Jesionie
Pani Dyrektor zachęcała także wszystkich zebranych, by z dumą i szacunkiem odnieść się do narodowych barw i wywiesić na domach biało-czerwone flagi, gdyż ogromną dumą jest być Polakiem.
28 kwietnia w Szkole Podstawowej SPSK w Wólce Czepowej odbyły się XII Biegi Katyńskie, w których udział wzięło 11 szkół z trzech województw.
Biegi odbywały się w rocznikach od: 2012 – 2008.
Szkołę mogło reprezentować po 3 zawodników i 3 zawodniczek w każdym z roczników.
Na wynik drużynowy składały się punkty za zajęte miejsca przez zawodników i zawodniczki w każdym roczniku.
wyprzedzając drużynę SP 2 w Kłodawie i drużyny SP w Sobótce
i Wólce Czepowej, które z tą samą ilością punktów zajęły III miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli wiele miejsc na podium:
Rocznik 2012 dziewcząt :
2 miejsce – Nina Gibaszek
Rocznik 2012 chłopców :
1 miejsce – Marcel Marchlewski
3 miejsce – Mateusz Szołajski
Rocznik 2011 chłopców :
1 miejsce – Fabian Paluszewski
3 miejsce – Michał Nowak
Rocznik 2010 dziewcząt :
2 miejsce – Maria Kowalewska
3 miejsce – Justyna Kołodziejska
Rocznik 2010 chłopców :
2 miejsce – Mikołaj Marchlewski
3 miejsce – Łukasz Grabowski
Rocznik 2009 dziewcząt :
1 miejsce – Zofia Kowalewska
Rocznik 2009 chłopców :
1 miejsce – Mikołaj Karafiński
Rocznik 2008 dziewcząt :
1 miejsce – Anita Dębska
3 miejsce – Agata Winiecka
Rocznik 2008 chłopców :
2 miejsce – Kacper Kacprzak