Światowy Dzień Poezji


– 
święto obchodzone corocznie 21 marca,
ustanowione przez 
UNESCO jesienią 1999 roku.

UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma

“dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Czego Jaś się nie nauczy,
tego Jan nie będzie umiał.

wiedzę i umiejętności należy zdobywać w wieku młodzieńczym,  bo to, czego ktoś się nauczy w tym okresie,
 jest potrzebne w późniejszym życiu

Światowy Dzień Poezji - poetycka uczta dla pierwszoklasistów

Święto poezji w naszej szkole

Z tej okazji 22 marca w naszej szkole gościliśmy panią dyrektor Barbarę Maćkowiak i panią Małgorzatę Cichomską z Miejskiej Biblioteki w Kłodawie. Gospodarzami obchodów Światowego Dnia Poezji  byli uczniowie klas pierwszych. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane z poezją, dlaczego warto ją czytać oraz jakimi zasadami  rządzą się wiersze.

Panie przybliżyły dzieciom wierszowane przysłowia oraz teksty Jana Brzechwy.

Pierwszoklasiści  dowiedzieli się, jak należy recytować wiersze zwracając uwagę na tempo i pauzy oraz intonację głosu. Na koniec dzieci deklamowały utwory poetyckie prezentując swoje umiejętności recytatorskie. Spotkanie, które przebiegało w miłej atmosferze, wzbudziło w uczniach duże zainteresowanie przybliżając im cudowny świat poezji.

autor: p. Ewa Podlasin

Leave a Reply

Skip to content