Lekcje Rodzicielskie

18 listopada w drugiej klasie odbyło się spotkanie z panią Aleksandrą Pecyna– mamą Antoniego. Na samym początku spotkania Pani Aleksandra zadała dzieciom kilka zagadek dotyczących jej wykonywanego zawodu. Dzieci dość szybko zorientowały się, że mama kolegi z klasy jest nauczycielem. 

NATOMIAST

Dnia 23 stycznia w klasie Ib została przeprowadzona lekcja rodzicielska. Zajęcia z bajkoterapii przeprowadziła gościnnie mama naszej uczennicy Michaliny – pani Aleksandra Pecyna, która jest nauczycielką w innej szkole i uczy języka polskiego.

Lekcja Rodzicielska

Klasa IIA

Pani Aleksandra podczas spotkania przeprowadziła zajęcia z bajkoterapii, a lekturę jaką zaproponowała, była doskonale znana uczniom, gdyż był to ,,Czerwony Kapturek”.  Dzieci zostały podzielone na grupy, a następnie musiały  wcielić się w pewne role.

Pani Ola przypomniała drugoklasistom, że zawsze trzeba słuchać rodziców, gdyż czasami przyjazny nieznajomy może okazać się złym człowiekiem. Uwrażliwiła również uczniów, jakie mogą być skutki niewłaściwego zachowania.

Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu emocji i wrażeń. Podczas zajęć panowała miła atmosfera, a dzieci świetnie się bawiły.

Spotkanie odbyło się w ramach lekcji rodzicielskich.

autor- Aleksandra Jankowiak

Lekcja Rodzicielska

Klasa IB

Na wstępie prowadząca wyjawiła swój zawód wykorzystując do tego kilka łatwych zagadek. Swoją lekcję pani Aleksandra przeprowadziła w oparciu o bajkę pt. „ Czerwony Kapturek”. W pierwszym etapie klasa została podzielona na cztery grupy kilku osobowe, którym zostały przydzielone role bohaterów bajki. Podczas czytania bajki przez nauczycielkę dzieci w określonych momentach wypowiadały wcześniej ustalone frazy, odpowiadające zachowaniom lub cechom bohaterów. Następnie została przeprowadzona pogadanka, z której bardzo wyraźnie wypływało przesłanie związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z Internetu jak i w sytuacjach w życiu codziennym. Dzieci dowiedziały się, że w takich momentach może czyhać na nie wiele zagrożeń. W związku z tym, korzystając z Internetu, czy też idąc ulicą muszą być bardzo ostrożne podczas kontaktów z innymi osobami i zawierania z nimi znajomości. Dzieci świetnie się bawiły, a wrażenia i wnioski na długo pozostaną w ich pamięci.

autor – Ewa Podlasin

Leave a Reply

Skip to content