Od października br szkolnego,  w naszej  szkole realizowana jest

Innowacja Pedagogiczna

„Z kulturą mi do twarzy”

 

 

przez uczniów klasy 5b, która stanowi integralna część Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego  pod tym samym tytułem. Realizatorem innowacji jest szkolna pedagog – p.Mariola Felczyńska, która do współpracy zaprosiła wychowawcę – p.Małgorzatę Zagozdę i pedagog specjalna- p.Martę Zawada.  W realizację zadań i przedsięwzięć  oprócz w/w włacza się również rodzice z klasy 5b

Innowacja Pedagogiczna

Z kulturą mi do twarzy

Celem

projektu i innowacji jest:

 

  1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
  2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
  3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
  4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

W obiektywie aparatu

Fotorelacja zdjęciowa

Cele szczegółowe:

  • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno
  • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką
  • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym
  • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm – kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych
  • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku
  • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie
  • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki

 

Wszystkie cele i zadania

wybrane do realizacji,

które stanowią załącznik do regulaminu

są zgodne z kierunkami

polityki oświatowej państwa

na rok szkolny 2022/23

i wpisują się w potrzeby i harmonogram naszej szkoły 

zawarte w programie

wychowawczo-profilaktycznym

i planie pracy szkoły.

Moduł III Kocham, lubię, szanuję zadanie 5 „Jesteśmy tacy sami” – przeprowadzenie zajęć na temat osób z niepełnosprawnościami .

6 października 2022 roku, uczniowie naszej szkoły, dokładnie klasa V b wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Zagozdą i paniami pedagog: Mariola Felczyńską, Martą Zawada wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zorganizowanego przez WTZ i Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” w Kłodawie. Październik na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. Uczniowie klasy IV przygotowywali się do tego wydarzenia przez udział w zajęciach warsztatowych, dzięki którym przybliżyli sobie problematykę niepełnosprawności i wrażliwości na potrzeby chorych oraz zaangażowali się artystycznie.  Zespołowa praca pod czujnym okiem pani Arlety Sławińskiej i szkolnej pedagog zaowocowała wypracowaniem pełnego koloru nadziei pięknego, szyszkowego, zielonego serca.

MODUŁ I W KRAINIE MUZYKI, zadanie 15. „Tysiąc barw wokół nas” – zorganizowanie zajęć/warsztatów plastycznych (zabawy plastyczne, eksperymenty, poznanie nowych technik plastycznych itd.)

Jesień mieni się  pięknymi barwami, dźwiękami, zapachami i smakami. Klasa 5b postanowiła spotkać się w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej na wyjątkowych warsztatach artystycznych, żeby wykonać piękne,  kolorowe bukiety dla swoich nauczycieli.

W tym dniu, w realizacji zadania, uczniom towarzyszyły ich mamy, a jedna z nich pani Aldona Puzdrakiewicz Michalak poprowadziła ciekawe warsztaty dając fachowe wskazówki profesjonalnego przygotowania jesiennego  bukietu zajęcia okazały się bardzo angażujące i kreatywne. Dziewczęta i chłopcy prześcigali się w pomysłowości i zręczności, chętnie prezentując swoje rękodzieła.

Radości i uśmiechów na twarzy było wiele. Wszyscy bawili się świetnie układając ogrodowe kwiaty i smakując słodkie czerwone jabłka.

Kolejnego dnia wraz z życzeniami bukiety trafiły do nauczycieli i mamy nadzieję, że sprawiły im dużo radości.

Moduł MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE, zadanie 10. „Magia uliczek” – wycieczka po mieście, poznawanie i fotografowanie zabytków.

14 X wraz ze społecznością szkolna przystąpiliśmy do obchodów Urodzin Ulicy uczestnicząc w barwnym korowodzie uliczkami naszego miasta, głównie odświętnie udekorowaną  Ulicą Kościelną-  najstarszą uliczką  naszego miasta, którą podążamy każdego dnia do 125 letniej „Jedynki”, tak jak nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Kontynuacją w/w będzie przygotowanie okolicznościowego albumu lub prezentacji fotograficznej.

Leave a Reply

Skip to content