Hazard? Nie daj się wciągnąć

W dniu 15.06.2022r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym pt.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć”

Realizatorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej jest Krajowa Administracja Skarbowa, akcja zyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

Spotkanie edukacyjne

Hazard?

Nie daj się wciągnąć

Jej głównym celem jest:
  • podniesienie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

 

45 minutowe spotkanie online przeprowadzili pracownicy Izby Administracji Skarbowej. Prelegentki zwróciły uwagę na następujące kwestie:

  • uzależnienie i wyizolowanie społeczne – będące wynikiem nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży,
  • omówiły niebezpieczeństwo związane z rozpowszechnianiem gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Uczniowie dowiedzieli się również, że hazard niemal we wszystkich państwach na świecie podlega regulacji prawnej. Również w Polsce urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo, a podstawowym aktem prawa jest ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Zgodnie z nim wstęp do ośrodków gier i punktów przyjmowania zakładów wzajemnych oraz udział w grach hazardowych jest dozwolony wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.  

Autor:  

Ewa Michalak-Piguła 

Leave a Reply

Skip to content