V Narodowe Czytanie Pisma Świętego

18 - 24 kwietnia

Tydzień Biblijny

Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc.”

Św. Jan Paweł II

 

W dniu 18 kwietnia 2021 r. rozpoczął się  XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa:

„Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”

(J 6,35).

Organizatorem Tygodnia Biblijnego jest Dzieło Biblijne im Jana Pawła II. 

Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wszystkich wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczął Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Społeczność  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie 

 również  wzięła udział w tym wydarzeniu. Uczniowie wykonali prace plastyczne, a także prezentowali własne egzemplarze Pisma Świętego. Fragmenty Ewangelii według Św. Marka odczytała Pani Dyrektor- Beata Kołuda,  rodzice uczniów oraz uczniowie klas IV-VIII.  Podczas Tygodnia Biblijnego na katechezie młodsi uczniowie uczyli się, jak korzystać z Pisma  Świętego, opowiadali znane historie biblijne. Starsi uczniowie analizowali fragmenty Ewangelii wg. św. Marka.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Biblię,  jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Tegoroczny XIII Tydzień Biblijny jest pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

My również zachęcamy do pochylenia się w gronie najbliższych nad lekturą Pisma Świętego.

 

aut. pani Natalia Gaj

Z okazji  XIII Tygodnia Biblijnego pani bibliotekarka wraz z panią katechetką przygotowały wystawę Pisma Świętego i Biblii dla dzieci. Ekspozycje książkowe prezentują Pisma Święte różnych wydań.

TYDZIEŃ BIBLIJNY
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

BIBLIA
W OBIEKTYWIE APARATU

NASZE DZIAŁANIA

Leave a Reply

Skip to content