ŻONKILE

“Świat bez sztuki, naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość” 

Jan Paweł II

15 kwietnia

Światowy Dzień Sztuki

Spotkanie online z nauczycielem i przyjacielem szkoły

Grażyną Kędzierską

Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować. W Światowy Dzień Sztuki warto  by było wybrać się do teatru, kina albo opery i zasmakować „kultury”. Niestety  czas pandemii uniemożliwia  takie działania…

Uczniowie klasy VI a z wychowawczynią p. Arletą znaleźli inny sposób.  Dzięki nowoczesnej technologii na zajęciach  spotkali się z wyjątkowym gościem – Panią Grażyną Kędzierską, która pracowała w naszej szkole przez wiele lat.  Jako nauczyciel plastyki rozbudzała wśród naszych uczniów  pasje, odkrywała ich  predyspozycje, zdolności,  talenty artystyczne.   

Pani Grażyna opowiedziała dzieciom jak wygląda nauka w liceum plastycznym,  na studiach artystycznych, jaki charakter ma praca  po ukończeniu  kierunku związanego ze sztuką. Na koniec zachęciła uczniów do twórczości i poleciła  muzea i galerie, które można odwiedzić wirtualnie. 

Natomiast podczas warsztatowego spotkania  online przeprowadzonego przez p. Arletę w ramach  akcji społeczno – edukacyjnej   Żonkile powstały wyjątkowe, symboliczne  kwiaty.

nauczyciel plastyki

W obiektywie aparatu

przedstawiciele KŁODAWSKIEJ JEDYNKI z żonkilami

Akcja społeczno - edukacyna Żonkile

19 kwietnia 2021
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.  Uczniowie naszej szkoły również czynnie włączyli się w to działanie, przygotowując wspólnie z zaproszonym gościem KŁODAWSKIE ŻONKILE PAMIĘCI.

Dziękujemy Pani Grażynie za miłe spotkanie i cenne wskazówki :)

Leave a Reply

Skip to content